Opis produktu
FLAME CABEL PASTA a
PASTA OGNIOCHRONNA DO ZABEZPIECZANIA WEŁNY MINERALNEJ
-
EUROPEJSKA APROBATA TECHNICZNA: ETA-16/0732 (instalacje); ETA-16/0853 (dylatacje)
-
CERTYFIKAT STAŁOŚCI WŁAŚCIWOŚCI UŻYTKOWYCH: 1488-CPR-0581/W; 1488-CPR-0538/W
-
ATEST HIGIENICZNY: BK/B/0264/01/2019
-
EUROPEJSKA DEKLARACJA WŁAŚCIWOŚCI UŻYTKOWYCH: CARBO/012-21-12-2016; CARBO/011-16-10-2016
OPIS TECHNICZNY
Flame Cabel Pasta A jest jednoskładnikową pastą ablacyjną, będącą wodną dyspersją żywicy syntetycznej oraz pigmentów. Pasta jest produkowana w postaci gęstej masy koloru biało-kremowego o dużej gęstości. Jest przystosowana do aplikacji szpachelką lub po jej niewielkim rozcieńczeniu wodą można ją aplikować hydrodynamicznie jak powłokę malarską. Powłoka Flame Cabel Pasta A jest całkowicie niepalna. Może być konfekcjonowana w różne pojemniki od kartuszy 330 ml do wiaderek 10 kg. W celu zmiany koloru Pasta A może być malowana nawierzchniowo powłokami dekoracyjnymi farbami wodnymi. Przed nałożeniem Flame Cabel Pasta A zabezpieczane powierzchnie należy odkurzyć i odtłuścić i lekko zwilżyć wodą.
PRZEZNACZENIE
Pasta ablacyjna Flame Cabel Pasta A jest przeznaczona do wykonywania uszczelnień przejść instalacyjnych określonych rodzajów rur palnych i metalowych oraz kabli jest przeznaczona jest do ochrony przeciwpożarowej, wełny mineralnej stosowanej jako otulina izolacyjna , płyt z wełny w przejściach kombinowanych, wypełnienie szczelin i luk dylatacyjnych w ścianach i stropach ogniowych, zabezpieczenie ogniochronne płyt gipsowo kartonowych lub wypełnienie między nimi. Posiada dobrą przyczepność do różnych podłoży w tym ceramicznych, gipsowych, wełny mineralnej, metali. Powłoka Flame Cabel Pasta A odznacza się bardzo dobrymi właściwościami i endotermicznymi silnie schładza powierzchnie podczas jej nagrzewania płomieniem a w warunkach pożaru blokuje jego rozprzestrzenianie się. Przepusty zabezpieczone Pastą A są klasyfikowane w klasie EI.
DODATKOWE INFORMACJE
METODY APLIKACJI:
• szpachelka
• pędzel
• wałek
• natrysk bezpowietrzny
Przed pokryciem podłoże oczyścić, ewentualnie odtłuścić. Przyległe powierzchnie osłonić taśmą, aby zapewnić równe nałożenie masy. Wyrób przed użyciem dobrze wymieszać, temperatura otoczenia w trakcie aplikacji powinna wynosić co najmniej + 5⁰C. Wyrób gotowy do użycia, nie wymaga rozcieńczania. W razie potrzeby dopuszczalne rozcieńczanie ciepłą wodą nie więcej niż do 2% Narzędzia po użyciu oczyścić wodą. Czas schnięcia powierzchniowego 14 h ± 10% (przy temperaturze 20⁰C i wilgotności względnej powietrza 65%). Zużycie masy może być trudne do określenia, gdyż stanowi materiał pomocniczy do uszczelniania szczelin, łączenia kawałków wełny, wyrównywania powierzchni, jego zużycie należy określić praktycznie.
APLIKACJA RĘCZNA: przy pomocy szpatułki lub innego narzędzia do aplikacji tynków. Pasta jest gotowa do aplikacji- nie powinno się dodawać wody w celu jej rozrzedzenia
APLIKACJA NATRYSKOWA: za pomocą natrysku bezpowietrznego (airless spray). W przypadku malowania natryskiem bezpowietrznym należy dodać do pasty 10% wody (tzn. 1 litr wody na 10 kg pasty). Po dodaniu wody pastę należy mieszać mieszadłem mechanicznym przez 3 minuty, aż do uzyskania jednorodnej mieszaniny.
STANDARDOWE WYMAGANIA SPRZĘTOWE DO APLIKACJI NATRYSK BEZPOWIETRZNY: pompa pneumatyczna o wydajności 24 l/min; przełożenie 68:1; ciśnienie robocze sprężonego powietrza 7 bar; dysza 421; węże 3/8’’ i 1/4'’.
UWAGA: Z pistoletu malarskiego należy usunąć filtr. W przypadku posiadania innego sprzętu należy zwracać uwagę na przełożenie oraz ciśnienie robocze, przy większych wydajnościach można stosować dysze o większej średnicy. Nie należy dodawać więcej wody jak 10 % masowo.
Zalecenia BHP:
Wyrób przeznaczony jest do stosowania przez profesjonalne firmy w warunkach przemysłowych. Prace związane z aplikacją produktu powinny być wykonywane zgodnie zobowiązującymi przepisami BHP i ochrony środowiska. Przed rozpoczęciem prac wyrobem zapoznaj się z Kartą Charakterystyki Produktu.
ZASTOSOWANIE
